Budżet Obywatelski 2018 w Lęborku

Wsparcie dla inicjatyw obywatelskich 2018
Strona główna / Konkursy / Budżet Obywatelski 2018
  • Budżet Obywatelski 2018
  • Budżet Obywatelski 2018

ParamiNaStart Stowarzyszenie KREATIVSPORT zgłosiło swój projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. W ramach projektów nieinwestycyjnych do 10 000zł chce przeprowadzić cykl dwóch imprez biegowych na Stadionie Miesjkim w Lęborku.

Tutaj możesz GŁOSOWAĆ

Stowarzyszenie KREATIVSPORT promuje sport i kulturę fizyczną na terenie miasta Lębork. Od lipca 2015, regularnie, 3 razy w tygodniu prowadzi treningi biegowe dla dorosłych i młodzieży pod nazwą "LęborkBiega", z nastawieniem na ogólny rozwój całego organizmu. W każdą sobotę organizuje akcję promowaną w radiowej Trójce pod nazwą "BiegamBoLubię". Raz w roku organizuje takie imprezy biegowe jak "Biega na 100m", "PKO bieg charytatywny", dwa razy do roku "TreningNaPlaży" oraz "Test COOPERA". Stowarzyszenie angażuje się w promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego podejścia do sportu min. poprzez przekazywanie niezbędnej wiedzy podczas treningów. Stowarzyszenie dysponuje wykwalifikowana kadrą trenerską (AWF Gdańsk) oraz trenerami zastępczymi. Łącznie są to 4 osoby. Już od 2015 roku współpracuje z Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, które udostępnia stadion lekkoatletyczny oraz wspiera promocje działań Stowarzyszenia.

Problem jaki zauważyliśmy to małe zainteresowanie/chęć uczestnictwa wśród mieszkańców Lęborka lokalnymi imprezami biegowymi. Dotyczy to zwłaszcza amatorów biegania! Chcemy to zmienić poprzez organizację amatorskich zawodów biegowych w formie sztafety na Stadionie Miejskim dla mieszkańców Lęborka.

Projekt: Zorganizowanie dwóch imprez biegowych na stadionie miejskim w formie sztafety damsko-męskiej. Każda z par będzie miała do pokonania łącznie 4km (po 5 okrążeń na osobę). Zmiany dokonuje się co okrążenie w strefie zmian. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona ten dystans. Ograniczenie wiekowe: od 16 roku życia.

  • Nagrody dodatkowe:
  • - dla najszybszego małżeństwa,
  • - dla najszybszej pary rodzic/dziecko,
  • - dla najstarszej wiekowo pary,
  • - dla najaktywniejszych kibiców danego zespołu,

Głosowanie na Budżet Boywatelski 2018 odbędzie się w terminie od 1 do 14 października 2017. Głosować będzie można drogą elektroniczną poprzez formularz www oraz osobiście w Urzędzie Miasta Lębork. Serdecznie Zapraszamy.

Masz pytania odnośnie treningów, diety, planów treningowych? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o działalności Stowarzyszenia?

Prosimy napisz do nas