Ładuję...
mgr AWFiS w Gdańsku

Aleksandra Mazur

Mam na imię Aleksandra Mazur, a moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się kiedy miałam zaledwie 4 lata. Na pierwsze zawody biegowe pojechałam z tatą, Andrzejem Konkol, a ponieważ uczestnictwo i zdrowa rywalizacja sprawiały mi radość, uczestniczyłam jeszcze w wielu zawodach biegowych.

Po kilkunastu latach amatorskiego biegania rozpoczęłam naukę na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność trener Lekkiej Atletyki. Po 3 latach nauki dostałam się na staż do prof. Wojciecha Ratkowskiego (mistrz Polski w maratonie w 1984r). W ramach tego stażu zaczęłam prowadzić treningi biegowe dla Akademii Biegania w Gdańsku. To były moje pierwsze doświadczenia już jako trenera.

W 2014 roku na treningach, które prowadziłam, pojawił się mój przyszły mąż. Dalsze wydarzenia i podjęte decyzje spowodowały, że w 2015 roku już razem z mężem rozpoczęłam prowadzenie treningów biegowych dla amatorów w Lęborku. #LęborkBiega i #BiegamBoLubię to akcje, które z powodzeniem przyciągają kolejnych amatorów (niektórzy to już zawodowcy) biegania.


Kkwalifikacje zawodowe: mgr Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener klasy drugiej lekka atletyka, Instruktor Nordic Walking PFNW/INWA, sędzia Nordic Walking, instruktor Fitness, animator czasu wolnego, wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, uprawnienia do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych


Profil

Telefon: +48 513 856 876
Zawód: mama, trener lekkiej atletyki
Trener biegania Aleksandra Mazur

Umiejętności/
Cechy

Cechy charakteru: Spontaniczność, szczodrość w ofiarowywaniu swojego czasu i energii, naturalna ciekwość poznawania świata i otoczenia.
Umiejętności: Praca w grupie; egzekwowanie wyznaczonych zadań (zwłaszcza w treningu); dostrzeganie, korygowanie błędów; ocenianie poziomu grupy i dostosowywanie poziomu i stopnia zaawansowania treningu.
Zainteresowania: Bieganie, jazda konna, pływanie, gry zespołowe, muzyka, gra na gitarze, rytmika.
Trener biegania, % 90
Bieganie, % 80
Nordic Walking, % 59
Fitness/Zumba, % 73
Nauczyciel/Wychowawca, % 95
Animator czasu wolnego, % 81

Doświadczenie zawodowe

2015– do chwili obecnej

Trener biegania w Lęborku

Trener akcji #LęborkBiega organizowanej przez Stowarzyszenie KREATIVSPORT w Lęborku. Treningi biegowe organizowane są trzy razy w tygodniu dla młodzieży i dorosłych z podziałem na ćwiczenia siły biegowej, techniki kroku biegowego oraz wytrzymałości biegowej.
Trener akcji #BiegamBoLubię w Lęborku organizowanej przez Fundację Wychowania przez Sport. Treningi biegowe dla początkujących, dzieci i dorosłych organizowane są raz w tygodniu, z nastawieniem na ćwiczenia ogólnorozwojowe.

2014–2015

Trener biegania na "Orliku"

Trener treningów ogólnorozwojowych dla dorosłych, młodzieży i dzieci prowadzonych na orliku w Gdańsku. Treningi miały za zadania doprowadzić do ogólnego rozwoju całego ciała w tym przygotowanie do długoletniego uprawiania sportu. Treningi zawierały elementy gier i zabaw pobudzających organizm i przygotowujących do wysiłku fizycznego.

2014–2015

Trener akcji "Aktywuj się z MOSiR Gdańsk"

Akcja dla amatorów biegania w ramach cyklu "Aktywuj się z MOSiR Gdańska" skierowana jest do amatorów biegania. Treningi prowadzone w różnych dzielnicach miasta mają za zadanie zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

2013–2015

Trener akcji "Pomorze Biega" w Gdańsku

Akcja wystartowała w 2013 roku pod nazwą „Pomorze Biega”. Organizatorem do dnia dzisiejszego pozostaje Radio Gdańsk. Akcja od samego początku wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Celem akcji jest promocja biegania i aktywnego wypoczynku.
Więcej informacji można usłyszeć w każdy czwartek na antenie Radia Gdańsk.

2011–2015

Trener Akademii Biegania w Gdańsku

Akcja pod nazwą Akademia Biegania w Gdańsku, miała za zadanie nauczyć uczestników prawidłowej formy prowadzenia treningu. Przez 4 lata wspólnych ćwiczeń mieszkańcy Gdańska mieli możliwość (pod okiem trenera) nauczyć się prawidłowej rozgrzewki, skorzystać z wielu porad dotyczących głównej części treningu biegowego oraz przełamać opór do prawidłowego rozciągania. Aleksandra Mazur (Konkol) korzystając z porad treningowych prof. Wojciecha Ratkowskiego (mistrz Polski w maratonie w 1984r), przekazywała uczestnikom niezbędną i ciekawa wiedzę dotyczącą treningu biegowego. Dzieki temu z wielu amatorów biegania wyrośli prawdziwi profesjonaliści.