Trasy biegowe w Lęborku

Trasa pomarańczowa
Strona główna / Trasy biegowe / Trasa pomarańczowa


TRASA BIEGOWA POMARAŃCZOWA

Pętla rozpoczynająca się przy jednostce wojskowej, zaraz przy strzelnicy. Najbliższa droga do trasy pomarańczowej, to ta z parkingu basenu RAFA, około 450m. Odpowiednie miejsce na mocny trening. Wszystko dzięki dystansowi oraz dużej różnicy wysokości, aż 48m. Trasa jest bardzo urozmaicona, szczególnie jej trzecia część.


Opis trasy

Część pierwsza: zaczynamy z poziomu 34m n.p.m. Przed nami prosta o długości 560m. Cały czas biegniemy po równym i utwardzonym podłożu. Dobiegamy do pierwszego łuku w prawo, aby później przy osiedlu leśnym skręcić w lewo (można skrótem, wydeptaną ścieżką).
Część druga: przed nami pierwszy podbieg. Z 34m wbiegamy na około 62. Trasa jest równa, a podłoże miekkie. Cały czas biegniemy drogą leśną dla samochodów.
Część trzecia: po przebiegnięciu skrzyżowania skręcamy w lewo, w pierwszą możliwą ścieżkę. Zaczyna się najciekawsza i najtrudniejsza część trasy. Wąska ścieżka, dużo zakrętów, podbiegi i zbiegi. Cały czas jednak będziemy wbiegali, aż do poziomu 82m. Przed nami prawie kilometr ciekawego odcinka.
Część czwarta: po osiągnięciu 82m rozpocznie się długi zbieg, aż do miejsca startu. Tutaj możemy się rozpędzić.

  • DYSTANS: 2500m
  • RÓŻNICA POZIOMÓW: 48m
  • NAJDŁUŻSZA PROSTA: 560m
  • NAJWYŻSZY PUNKT: 82m n.p.m
  • TRUDNOŚĆ: duża

Profil wysokościowy trasy pomarańczowej

Trasa biegowa pomarańczowa, Lębork